1978’den Bugüne Gelen Kalite...

Tosun Tarım Makinaları

Hayvancılık Makine ve Ekipmanları

Ahır Sıyırma Sistemleri

Ürün Açıklaması


Hayvan sağlığı açısından ahır zemininin hayvan gübre ve sidiğinden arındırılmış olması çok önemlidir. Hayvanların ahır içinde gübre ve sidik ile sürekli temas halinde olmaları bir çok hastalıklara yol açmaktadır , işletmelerin veterinerlik giderlerinin yüksek olmasından dolayı kar oranlarının düşmesine neden olmaktadır.

Ahır tabanındaki gübrelerin gün içerisinde en az iki defa , maksimum üç defa temizlenmesi gerekmektedir. Bu temizleme esnasında ister manuel ister ise otomatik olarak temizleme işlemi yapılabilmektedir. Sistem çalışma esnasında hayvanları rahatsız etmemektedir. Sistem çalışırken ahırın içerisinde hayvanların bulunmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Sıyırıcı sistem sayesinde ahırlar kuru , hayvanlar temiz ve sağlıklı olacaktır.

Teklif Ver

Ahır Sıyırma Sistemleri ürün için teklif veriniz.

Teknik Bilgiler


Teknik Özellikleri Kumando Panosu Özellikleri
Zincir 12 mm kalibre zincir. 5500 kg çekme gücüne sahiptir Otomatik veya elle kumandalı sistemde çalışmaktadır.
Dişliler Sifero döküm Yüke geldiğinde istediğiniz güce göre ayarlanabilir.
Elektrik Motoru 0,75 kw dinamo mevcuttur. Sıyırıcı sistemi için özel dizayn edilmiş siemens marka kondaktörler  kullanılmaktadır.
Sıyırıcı Levhalar Kanallara göre özel imalat yapılmaktadır Kumanda panosunun içerisinde toz veya suya karşı korumalı özel donatılmış fitiller kullanılmaktadır
Kanat Sayısı 4 adet (geri dönüşlerde sıyırma yapmamaktadır) Pano içerisinde kullanılan malzemeler Türkiye de bulunabilen malzemeler olduğu için her yerden temin edilebilmektedir.
Redüktör 50/1 sağ ve sol çalışan özel imalat  

 

Ahır Sıyırma Sistemleri