1978’den Bugüne Gelen Kalite...

Tosun Tarım Makinaları

Hayvancılık Makine ve Ekipmanları

Kombine Silaj Paketleme Makinesi

Ürün Açıklaması


Hayvan yemlerinin daha uzun ömür ve besi değerini kaybetmemesi için balyalama teknolojisi geliştirilmiştir. Firmamız 3 ayrı sistem olarak Silaj Paketleme ve Balyalama Makinası üretmektedir.

Kombine Silaj Sarma ve Paketleme Makinası; Mobil Silaj Sarma Makinası ile Mobil Balya Paketleme Makinasının bir araya getirilerek tek gövde üzerinde bütünleştirilmiş halidir.Yeni bantlı versiyonumuz ile de yükleme işlemini de tek makine ile artık yapabilmektesiniz.

Mobil sistemden farklı olarak Kombine Silaj Sarma ve Paketleme Makinası tarlada biçim esnasında çalışmaz, sabit bir yerde çalışması gereklidir. 

Kombine Silaj Sarma ve Paketleme Makinası tekerlekli olup çeki oku ile traktör veya kamyonet arkasına bağlanabilmekte ve paketleme yapılacak bölgeye getirip çalıştırabilirsiniz. 

Örneğin, Silaj yapacağınız tarlalar ayrı yerlerde ise o tarlaların yanına makinemizi getirebilirsiniz. Bu makinemizin diğer bir avantajı ise elektrik motoru ile çalışabilmesidir. Tek parça makine halinde hem filelemeyi hem de paketlemeyi bir yerden aldığı (Traktör kuyruk mili veya Elektrikli motor ) hareket ile bütün işlevleri aynı anda yapabilmesidir. 

2015 yılı itibariyle Silaj Paketleme Makinemizin geliştirilmiş versiyonları satışa sunulmuştur.Geliştirilmiş versiyonlarımızı inceleyebilir ve yapılan değişiklikleri müşteri temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz.


Paketlenmiş silaj kullanmanın silaj çukuruna gömülmüş silaj kullanmaya göre avantajları;

 

  • Daha düşük oranda kayıplar; silaj paketlendiğinde neredeyse sıfıra yakın kayıp olur. Silaj çukurunda yeniden ısınma ve çürüme problemleri meydana gelebiliyor, bu da büyük kayıplara neden olmaktadır.
  • Daha besleyici; paketlenmiş silajda kuru madde içeriği yaklaşık %39 - %42 oranlarında ve bu çukura gömülmüş silaja oranla çok daha yüksek.Kuru madde içeriği daha iyi bir yem sindirmeyi ve geviş getirmeyi sağlar. Mükemmel silaj kalitesi genç buzağılar için özel bir avantajdır.
  • Balyaların porsiyon olarak kullanılabilmesi; balyalanmış silajın avantajı her balya bir porsiyondur. Böylelikle kalan silajın yeniden ısınma problemi kalkmış olur.
  • Uzun süreli muhafaza; balya açıldıktan sonra genellikle 14 gün muhafaza edilebilir. Tabi burada balyanın hangi teknikte açıldığı da önemlidir; 2-3 günlük kullanımlarda balya önden açılabilir. Daha düşük kullanımlarda balya üstten açılır ve silaj tabakalar halinde kullanılırsa daha uzun süreli muhafaza edilebilir.
  • Çürümelerin sebep olduğu olumsuz etkilerden kurtulma;Silaj çukurunda çürüme yapmış silajın rasyona eklenmesi hazırlanan yemin lezzetini düşürür bu da hayvan için yemin tüketimini zorlaştırır.Bazı durumlarda bu çürüme hayvanların zehirlenmelerine de sebep olabilir.Paketlenmiş silaj kullanımında çürüme sıfıra düşeceği için bunun gibi sorunlar yaşanmaz.
  • Kolay depolama; balyalar neredeyse her yerde depolanabilir.

Teklif Ver

Kombine Silaj Paketleme Makinesi ürün için teklif veriniz.

Tanıtım Videosu

Kombine Silaj Paketleme Makinesi tanıtım videosunu izleyiniz.

Kombine Silaj Paketleme Makinesi

Teknik Bilgiler


Paketlenmiş Balya Ebatları 85 x 85 cm    -    85 x 100 cm Kombi Toplam Genişliği 2015 mm    -    2400 mm
Paket Ağırlığı 300 - 400 kg    -    375 - 475 kg Kombi Toplam Uzunluğu 5050 mm
Makine Çalışma Kapasitesi 40 Adet / Saat Kombi Toplam Yüksekliği 3015 mm
Fileleme Unitesi Uzunluğu 103 cm Kombi Toplam Ağırlığı 3020 kg    -    3350 kg
Streçleme Ünitesi Ebatları 90 x 100 x 85 cm Traktör Max. Hız. 40 km
Presleme Ünitesi  Standart. Tip

Traktör Kuyruk Mili Devri

 540 Devir / Dak.
Çalışma Şekli  Çalışma Esnasında Sabit Olmalı. Hareket İletim Şekli

Şanzuman Ve Hidrolik Sistem Tip

Çalışma Kontrol Şekli Elektronik Kumanda Kontrol

Traktör Gücü

40-70 Hp. Traktör
Paketleyebildiği Bitki Türleri Mısır, Yonca, Fii, Korunga, Pancar, Arpa Posası Elektrik Motoru Gücü 10 Hp. Electirik Motoru

 

Kombine Silaj Paketleme Makinesi